Příběh Divokého Zápachu

psychowesternová komédie s písněmi a tanci
představení někdejšího spoluzakladatele DsSlawjena Víta Šujana a jeho přátel
Nudu nejmenovaného městečka kdesi na jihozápadě kdysi spojených Států jen tu a tam, a vždycky spíš nepatrně rozptýlí událost, která by stála za řeč. Starousedlíkům nejde upřít pozorovací schopnost, těm mladším zase snaha – ovšem bezvýsledná... Dá se ale pak na takovém místě vůbec žít? A je možné s takovým osazenstvem tak dlouho trvající situaci jakkoli změnit?
I stará munice se dá občas naládovat do nové winchesterovky, i zvětralé pivo po noci na poušti může zahnat žízeň...

Dolly – Helena Pernicová
Horry – Natálie Malachová
Cvrček – Kristýna Kalodová
Albín – Aleš Bláha
Krvavej Bill – Jan Mach
šerif&barman – Pavel Šašinka
starosta&novinář – Petr Škapa
doktor&hrobník – Vít Šujan
a
Vinnetou&Old Shatterhand j.h. – Zbyněk Petržela a Vít Kuběna (němé role na half playback doporučuje 5 lékařů a 1 hrobník)

- plakát ke stažení -

Divadelní spolek Slawjena (www.slawjena.cz) kdysi vznikl svým aktérům poněkud navzdory, prožil hvězdné chvíle úspěšných produkcí i časy mnohaměsíční hibernace. Poslední dva roky využil jednak k částečnému rozšíření domovského zázemí, vedle Brna je teď také blanenským divadlem, ale především k personálnímu vyladění ansámblu. Podobně jako na přelomu milénia před dvaadvaceti lety u jejich prvotiny, i tentokrát k tomuto došlo někdy až úmorným zkoušením nové autorské hry s písněmi a tanci, a stejně jako před necelým čtvrtstoletím se i tentokrát žánrově jedná o western. Diváci a posluchači se tak mohou těšit na komorně laděnou komedii, nepostrádající crazy momenty, stylově vrstevnaté písně a nápadité choreografie sólistů i ansámblů. Krátké citace v průběhu hry připomenou mnohé úspěšné filmy tuzemské i světové kinematografie nejen westernového směřování, svoje místo zde mají i současné aktualizace. Ti nejpozornější z diváků mohou zodpovězením kvizové otázky získat zatím nespecifikovaný divadelní bonus pro příště.